Ogrzewanie

Ardor Energy stawia na nieszablonowe rozwiązania w kwestii ogrzewania. Ekologiczne i prozdrowotne podejście do życia ma coraz więcej zwolenników. Szczególnie w czasie, w którym musimy zmagać się ze smogiem, globalnym ociepleniem i innymi katastrofami klimatycznymi. Z pewnością jednak jedną z kwestii, która budzi największe kontrowersje, jest sposób, w jaki zimą ogrzewamy domy. Czarny dym wydobywający się z kominów nie wygląda zachęcająco i sprawia, że wyjście na spacer nie wydaje się już odpowiednim pomysłem. Czy mamy jednak inne alternatywy? W Ardor Energy zajmujemy się kompleksowo dwoma systemami ogrzewania, a mianowicie ogrzewaniem na podczerwień oraz pompami ciepła.
Ardor Energy jako nieliczny wprowadził na rynek system ogrzewania podczerwienią. Czym od tradycyjnego ogrzewania różni się folia grzewcza? Folie grzewcze to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Proces emisji ciepła działa na zasadzie promieniowania podczerwone­go, dzięki czemu ogrzewanie jest bardziej wydaj­ne. Folia grzejna to w rzeczywistości elastyczny grzejnik. Wykonana jest z wysokiej jakości węgla o konkretnych właściwościach oraz masy aluminiowej. Poszczególne materiały nakładane są war­stwowo za pomocą innowacyjnego rozwiązania kojarzonego z drukowaniem. Właśnie te warstwy odpowiadają za emisję promieni podczerwonych.
Bazę folii grzejnej podłogowej stanowi folia PET. Charakteryzuje się sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dodatkowo wykazuje się sporą izolacyjnością i ognioodpornością, dzięki czemu cały system jest bardzo bezpieczny. Folia grzejna zasilana jest za pomocą miedzianej taśmy, która podłączona zo­stanie do sieci elektrycznej na stałe. Sterowanie tym sposobem ogrzewania odbywa się za pomocą panelu termoregulatora wbudowanego w ścianę.
Podczerwień nie ogrze­wa powietrza, jak ma to miejsce w stan­dardowych konwektorowych systemach. Promienie podczerwone nagrzewają kon­kretne przedmioty, na które są emitowane. Jeśli umieszczona zostanie folia grzewcza pod panele, wówczas nagrzane zostaną elementy wykończenia podłogi. W związ­ku z tym bardzo zasadna jest także folia grzewcza sufitowa, umieszczana na suficie pod warstwą płyt gipsowych. W odróżnie­niu od innych systemów, promienie ciepl­ne w pierwszej kolejności emitowane są w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.
W Ardor Energy wykonujemy kompleksowo montaż systemu ogrzewania podczerwienią już od 130 zł netto/m², jeśli są Państwo zainteresowani zestawem do samodzielnego montażu zapraszamy do kontaktu, pomożemy dobrać poszczególne elementy systemu oraz zaprojektujemy rozkład folii grzewczej indywidualnie do Państwa potrzeb.
Prosty i ekonomiczny system grzewczy, który cechuje:
 • Precyzyjne sterowanie ogrzewaniem w poszczególnych pomieszczeniach – możliwość sterowania aplikacją w smartfonie
 • Ciepła podłoga w zaledwie w kilka minut i równomierne rozmieszczenie ciepła dające uczucie komfortu
 • Oszczędność miejsca, brak kotłowni, kaloryferów
 • Szybkość i łatwość montażu
 • Korzystny wpływ na zdrowie – system grzewczy nie wysusza spojówek oraz dróg oddechowych, a emitowane aniony oraz --podczerwień niwelują rozprzestrzenianie się bakterii oraz nieprzyjemnego zapachu
 • Nie unosi roztoczy, kurzu, przez co jest przyjazny dla alergików
 • Korzystny wpływ na środowisko w związku z brakiem emisji szkodliwych substancji – brak emisji CO2
 • Brak zagrożenia wybuchem (gaz) lub zaczadzeniem (węgiel//drewno/pelet)
 • Możliwość instalacji ogrzewania folii grzewczej na każdym etapie remontu lub w nowo projektowanych budynkach
 • Brak konieczności corocznego serwisowania systemu grzewczego i ponoszenia dodatkowych kosztów
 • Bezawaryjność systemu grzewczego i 15-letnia gwarancja
 • Niskie koszty inwestycji w porównaniu z innymi instalacjami ogrzewania
Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookies.