Instalacje Fotowoltaiczne

W Ardor Energy dbamy przede wszystkim o najwyższą jakość używanych komponentów. Instalacja fotowoltaiczna składa się z części zewnętrznej, tj widoczne panele fotowoltaiczne na dachu lub gruncie, które projektujemy zgodnie ze sztuką budowlaną, zachowując przy tym poczucie estetyki oraz z części wewnętrznej, to czego nie widać, a ma ogromne znaczenie pod względem bezpieczeństwa oraz trwałości Naszego systemu fotowoltaicznego. Dlatego, stosujemy wyłącznie zabezpieczenia elektryczne takich marek jak Phoenix Contact, Noark i Dehn. Panele fotowoltaiczne w naszych zestawach posiadają najdłuższą rynkową gwarancję.
Ardor Energy podchodzi bardzo odpowiedzialnie do realizacji inwestycji, dlatego zapewniamy usługę kompleksową od zaprojektowania systemu, poprzez montaż przez wykwalifikowanych pracowników, po zgłoszenie instalacji do Sieci Dystrybucyjnej oraz zgłoszenie instalacji do Państwowej Straży Pożarnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, jak również pomoc w uzyskaniu finansowania inwestycji z dostępnych programów wsparcia.

Darmowa Energia w zasięgu ręki

Fotowoltaika, to nic innego jak przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną, to rozwiązanie pozwala na korzystanie z darmowej energii elektrycznej dla właścicieli domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych oraz przemysłu produkcyjnego. Historia efektu fotowoltaicznego została odkryta już w 1839 roku, a w latach 50-tych zeszłego wieku był powszechnie stosowany przez NASA przy budowie rakiet kosmicznych. Jednak czy panele słoneczne rzeczywiście sprawdzają się w domach prywatnych?

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna kojarzy nam się z czarnymi panelami ułożonymi na dachu pod odpowiednim nachyleniem i nasłonecznieniem. Poniżej krótko opiszemy jak działa cały system, który przetwarza promienie słoneczne na prąd elektryczny w naszej instalacji. Panele fotowoltaiczne są instalowane na dach lub na grunt do odpowiednio dobranej konstrukcji. To właśnie w ogniwach paneli fotowoltaicznych zachodzi proces, w wyniku którego otrzymujemy prąd stały z energii słonecznej. Jest on następnie przekazywany do falownika, który monitoruje i kontroluje cały proces pracy instalacji. Falownik z wytworzonego prądu zamienia go na prąd zmienny, dostosowując do parametrów sieci w naszym domu.
Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookies.